ნინო ხოფერია ნინო ხოფერია
  • დაბადების თარიღი
  • 29-08-1962

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-სამეცნიერო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის პრესსამსახური (1994 - 1995)
  • ზოოლოგიის ინსტიტუტის ლაბორანტი (1987 - 1989)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანკოფუნული ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბალტიისპირეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (17-04-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის არჩევნების შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (27-01-2000 - 22-04-2004)