ნესტორ ხურცილავა ნესტორ ხურცილავა
  • დაბადების თარიღი
  • 03-07-1966

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქალაქებისა და რაიონების დახმარებისა და განვითარების ერთიანი ფონდის გამგეობის თავმჯდომარე (1993 - 1995)
  • საქართველოს მინისტრთა კაბინეტის სახელმწიფო მრჩეველი (1992 - 1993)
  • იუსტიციის მინისტრის თანაშემწე (1990 - 1992)
  • მოქალაქეობრივი მდგომარეობის აქტების ჩამწერი განყოფილების გამგე (1985 - 1990)
  • სასამართლოს სხდომის მდივანი (1984 - 1985)
  • შ/გასწორების კოლონიის სპეცნაწილის ისპექტორი (1982 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (25-02-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 25-02-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)