ილია ხუციშვილი ილია ხუციშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 11-06-1950

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (12-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №3 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამშენებლო ნაწარმისა და კონსტრუქციების წარმოება

სამუშაო გამოცდილება

  • კორპორაცია „საქართველოს“ გენერალური დირექტორი (1993 - 1995)
  • შპს „ბესტის“ ვიცე -პრეზიდენტი (1992 - 1993)
  • სასოფლო მშენებლობის მინისტრის მოადგილე (1990 - 1992)
  • საბურთალოს რ-ის ფორმირების საორგანიზაციო ბიუროს თავმჯდომარე, რაიკომის პირველი მდივანი (1983 - 1990)
  • პარტიის 26 კომისრის რაიკომის პირველი მდივანი (1982 - 1983)
  • კომკავშირის თბილისის საქალაქო კომიტეტის მეორე მდივანი, პირველი მდივანი, კომკავშირის ცკ-ის მდივანი, მეორე მდივანი (1978 - 1982)
  • ქ-ნა „ელექტროშემდუღებლის“ კომკავშირის კომიტეტის მდივანი, კომკავშირის ცკ-ის ინსტრუქტორი, კომკავშირის საქარხნო რაიკომის პირველი მდივანი (1973 - 1978)
  • საქმთავარენერგოს სპეცტრესტის ინჟინერი (1972 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (15-09-1997 - 01-02-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (12-12-1995 - 15-09-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (18-11-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 18-11-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 12-12-1997)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 18-10-1996)

კომისია

  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ცენტრალური ევროპა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (17-04-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    სახელმწიფო კრედიტების კონტროლის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)