კახა ჯიქია კახა ჯიქია
  • დაბადების თარიღი
  • 12-01-1963

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სარატოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ვიცე-პრემიერის სამდივნოს გამგე (1993)
  • კოოპერატივ ლეგენდის მომარაგების უფროსი (1990)
  • სოცუზრუნველყოფის სამსახურის მუშა (1987 - 1988)
  • სარატოვის საბინაო-საექსპლუატაციო ზონის მუშა, ზეინკალი (1981 - 1985)
  • სსსი ფიზიკის კათედრის ლაბორანტი (1980 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)