აბდულ ჯიჯავაძე აბდულ ჯიჯავაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-01-1927

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • პანსიონატ მწვანე კონცხის დირექტორი (1970 - 1995)
  • დასასვენებელი სახლი ნარინჯის დირექტორი (1968 - 1970)
  • დასასვენელი სახლი მახინჯაურის დირექტორი (1960 - 1968)
  • მწვანე კონცხის ტურიზმის დირექტორის მოადგილე (1958 - 1960)
  • მახინჯაურის საშუალო სკოლის ისტორიის მასწავლებელი (1955 - 1958)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეგვიპტე, სირია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)