გიორგი ჯოჯიშვილი გიორგი ჯოჯიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 31-03-1962

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (01-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლიახვი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამშენებლო-სარემონტო კოოპერატივ ნადეჟდას თავმჯდომარე (1990 - )
  • სამხრეთ ოსეთის ავტონომიური ოლქის კომუნალური მეურნეობის სამშენებლო-სარემონტო სამმართველოს საქმეთა მწარმოებელი (1988 - 1990)
  • მოსკოვის მე-4 ტრესტის ტუჩკოვოს ექსპერიმენტული სამშენებლო სამმართველოს საქმეთა მწარმოებელი (1986 - 1988)
  • სამხრეთ ოსეთის ავტონომიური ოლქის კომუნალური მეურნეობის სამშენებლო-სარემონტო სამმართველოს საქმეთა მწარმოებელი (1984 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " მაჟორიტარ-სოციალისტი" - ფრაქციის წევრი (27-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 27-02-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)