იდაიათ ჰუსეინოვი იდაიათ ჰუსეინოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-12-1943

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (13-06-2000 - 25-02-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო აგრარული უნივერსიტეტის ქვემო ქართლის რეგიონული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკა და სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • ქვემო ქართლში საქართველოს პრეზიდენტის რწმუნებულის მთავარი მრჩეველი (1999 - 2000)
  • მარნეულის კულტურის გან-ის გამგის მოადგილე (1990 - 1995)
  • მარნეულის კულტურის გან-ის ინსპექტორი (1983 - 1985)
  • მარნეულის კულტურის გან-ის ხელმძღვანელი (1971 - 1970)
  • კურბანოვის სახ. აზერბაიჯანის სახელმწიფო თეატრის მსახიობი (1969 - 1970)
  • აზერბაიჯანის სახელმწიფო ფილარმონიის სოლისტი (1968)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 25-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 25-02-2004)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 25-02-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)