ჰამლეტ მოვსესიან ჰამლეტ მოვსესიან
  • დაბადების თარიღი
  • 01-04-1956

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ბურჯანაძე - დემოკრატები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალქალაქი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კიროვოკანის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საერთო ტექნიკური დისციპლინები და შრომა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ერევნის კარლ მარქსის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საწარმოო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ზაკის სასოფლო საკრებულოს თავმჯდომარე (1996 - 1999)
  • N174 პროფტექნიკური სასწავლებლის დირექტორის მოადგილე (1986 - 1996)
  • ოლავერდის საშ.სკოლის მათემატიკის მასწავლებელი (1976)
  • ფილიპოკის სკოლის მათემატიკის მასწავლებელი (1973 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (01-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 01-03-2006)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (01-10-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 01-10-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 01-03-2006)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 06-12-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)