დავითი კაპანაძე დავითი კაპანაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-02-1967

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლაგოდეხი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (18-09-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №15 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (18-09-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №15 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიზაცია და კომპლექსური მექანიზაცია მანქანათმშენებლობაში

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1998 - 1999)
  • ლაგოდეხის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1998)
  • ლაგოდეხის რაიონის გამგეობის სპორტის განყოფილების გამგე (1994 - 1996)
  • უფროსი სპეციალისტი, ლაგოდეხის რაიონული საკრებულოს ეკონომიკური პროგნოზირების, ეკონომიკური კავშირების და პრივატიზაციის განყოფილებაში (1992 - 1994)
  • ინსპექტორი, ლაგოდეხის რაიონული საკრებულოს ეკონომიკურ განყოფილებაში (1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 16-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)