გიორგი კვირიკაშვილი გიორგი კვირიკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-07-1967

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 - 30-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ილინოისის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ფინანსები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო კანცელარია (1999)
  • „გაერთიანებული ქართული ბანკი“ (1998 - 1999)
  • „ექსპორტ-იმპორტ ბანკი“ (1998)
  • ილინოისის უნივერსიტეტი (1997 - 1998)
  • „ტრეიდ-ინვესტ ბანკი“ („ექსპორტ-იმპორტ ბანკი“) (1996 - 1997)
  • სს „გაერთიანებული ქართული ბანკი“ (1995 - 1996)
  • „საქექსიმბანკი“ (1993 - 1995)
  • 31-ე ქარხნის პოლიკლინიკ-გაერთიანება (ინტერნატურა) (1992 - 1993)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (დაუსწრებელი) (1990 - 1995)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1986 - 1988)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი (1984 - 1991)
  • ვ.მ. კომაროვის სახ. ფიზიკა-მათემატიკური საშუალო სკოლა-ინტერნატი (1981 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 30-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (07-12-1999 - 26-06-2000)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (17-04-2000 - 22-04-2004)