რომან კუსიანი რომან კუსიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-08-1967

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოხუმის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის ცენტრალური სამდივნოს რეგიონალური დეპარტამენტის ხელმძღვანელი (1994 - 1995)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის საჩხერის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1993 - 1994)
  • საქართველოს მწვანეთა საჩხერის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1991 - 1993)
  • თბილისის ორჯონიკიძის რ-ის არასაუწყებო დაცვა (1988 - 1991)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1984 - 1988)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი (1984 - 1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 03-05-2000)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)