დავით მაღრაძე დავით მაღრაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-06-1962

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 14-02-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კულტურის სამინისტრო, კულტურის მინისტრი (1992 - 1995)
  • ჟურნალ „ცისკრის“ რედაქცია, მთავარი რედაქტორი (1992)
  • გაზეთი „ლიტერატურული საქართველო“, მთავარი რედაქტორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, მეცნიერ-თანამშრომელი (1991)
  • ჟურნალ „მნათობის“ რედაქცია, რედაქტორ-ლიტ.მუშაკი (1985 - 1991)
  • ჟურნალ „ნიანგის“ რედაქცია (1984 - 1985)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1979 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 14-02-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 14-02-2002)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის თავმჯდომარე (02-03-2001 - 14-02-2002)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (30-05-2000 - 14-02-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 14-02-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 14-02-2002)