ნუგზარ მგელაძე ნუგზარ მგელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-04-1958

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 13-09-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის სამეცნიერო ინფორმაციის გან-ის გამგე (2000 - )
  • ბათუმის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის წამყვანი მეცნიერი თანამშრომელი (1993 - )
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის ისტორიის, არქეოლოგიისა და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის დოქტორანტი (1988 - )
  • ბათუმის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერი თანამშრომელი, უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი (1986 - )
  • საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის ივანე ჯავახივილის სახელობის ისტორიის არქეოლოგიისა და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის ასპირანტი (1983 - )
  • საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის ბათუმის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის ლაბორანტი, უმცროსი მეცნიერი თანამშრომელი (1979 - )

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიულ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიულ მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 13-09-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 13-09-2005)

კომისია

  • arrow
    აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სტატუსის შესახებ“ და „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონების პროექტების გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-05-2004 - 13-09-2005)