ალექსანდრე მენაბდე ალექსანდრე მენაბდე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-10-1970

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (11-03-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • წყალმომარაგება და კანალიზაცია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის არქიტექტურისა და მშენებლობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • არქიტექტორი

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის არქიტექტურისა და პერსპექტიული განვითარების საქალაქო სამსახურის უფროსის მოადგილე (2004)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის მოქალაქეობის საკითხთა, სახელმწიფო ჯილდოებისა და საპატიო წოდებების სამსახურის მთავარი მრჩეველი (2004)
  • თბილისის არქიტექტურისა და პერსპეკტიული განვითარების სამსახურის ისანი-სამგორის ტ-ის სპეციალისტი (2001 - 2002)
  • შპს „გეიმის“ საზოგადოების მთავარი სპეციალისტი (2000 - 2001)
  • საქართველოს ურბანიზაციისა და მსენებლობის სამინისტროს სახ. ლიცენზირების ცენტრის სპეციალისტი (1996 - 2000)
  • საპროექტო ინსტიტუტის „საქტურისპროექტის“ სანტექნიკური გან-ის ჯგუფის ხელმძღვანელი (1994 - 1996)
  • საქართველოს რესპუბლიკის კონტროლის პალატის საერთაშორისო საქმეთა სამმართველოს საბაჟო კონტროლისა და საზღვარგარეთის ქვეყნებთან დაკავშირებული ორგანიზაცია-დაწესებულებათა კონტროლის გან-ის ინსპექტორი (1993 - 1994)
  • ფირმა „საქგვირაბმშენის“ ფილიალის, „გვირაბმშენის“ ოსტატი მე-17 უბანზე (1992 - 1993)
  • ფირმა „საქგვირაბმშენის“ საინჟინრო მომზადების გან-ის პირველი კატეგორიის ინჟინერი (1992)
  • ფირმა „საქგვირაბმშენის“ საინჟინრო მომზადების გან-ის მე-2 კატეგორიის ინჟინერი (1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-03-2005 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნიდერლანდების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)