ლევან მეტრეველი ლევან მეტრეველი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-02-1966

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2202 - 2004)
  • თსსუ-ის ინგლისურენოვანი სამკურნალო ფაკულტეტის დეკანი (2002 - 2004)
  • OXFAM-ის პროექტის მენეჯერი (2001 - 2002)
  • საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ასოციაციის პრეზიდენტი (2001 - 2004)
  • თსსუ, იაპონიის ტექნიკური დახმარების პროექტის კოორდინატორი (1998 - 1999)
  • თსსუ-ის ანატომიის კათედრის დოცენტი (1998 - )
  • ფონდი ღია საზოგადოება საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის კომისიის წევრი (1998 - 2001)
  • საქართველოს ექიმთა ასოციაციის გენერალური მდივანი (1997 - 2001)
  • ემორის უნივერსიტეტის სამედიცინო სკოლის მოწვეული პროფესორი (1996)
  • სამხრეთ ფლორიდის უნივერსიტეტის სამედიცინო კოლეჯის მოწვეული პროფესორი (1996 - 1997)
  • თსსუ-ის საერთაშორისო ურთიერთობათა გან-ის გამგე (1994 - 1997)
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს წამყვანი სპეციალისტი (1994)
  • თსსუ-ის საერთაშორისო ურთიერთობათა გან-ის წამყვანი სპეციალისტი (1993 - 1994)
  • თსსუ-ის ანატომიის კათედრის ასისტენტი (1989 - 1998)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 15-09-2005)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი),საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2004 - 02-03-2007)