მაია ნადირაძე მაია ნადირაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1961

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფსიქოლოგია, ცპეც. ზოგადი ფსიქოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს განათლების სამინისტროს გამოყენებითი ფსიქოლოგიის რესპუბლიკური სამეცნიერო ცენტრის მეცნიერ თანამშრომელი (1991 - 1999)
  • თბილისის 53-ე საშუალო სკოლის პედაგოგი (1986 - 1990)
  • დ.უზნაძის სახელობის ფსიქოლოგიის ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი (1985 - 1987)
  • საკავშირო მნიშვნელობის ტექნიკური ესთეტიკის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (საქართველოს ფილიალი) (1984 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 15-06-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 24-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პორტუგალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (25-10-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (14-04-2006 - 25-10-2006)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საკუთრების უფლების დაცვის ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (13-03-2007 - 07-06-2008)