გია ნაცვლიშვილი გია ნაცვლიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-07-1963

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 08-12-2006)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარო ნაგებობისა და ჰიდროელექტროსა-დგურების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ აღმასრულებელი მდივანი (2003 - 2004)
  • შპს „პირველი ლომის“ დირექტორი (2001 - 2003)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2001 - 2004)
  • შპს „კავის“ პრეზიდენტი (1988 - 2001)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 08-12-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 08-12-2006)

კომისია

  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (14-09-2004 - 09-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 08-12-2006)
  • arrow
    სლოვაკეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 08-12-2006)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 08-12-2006)