გია ნუცუბიძე გია ნუცუბიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-02-1960

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (18-05-2004 - 25-09-2007)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სარიტუალო მომსახურების მრავალდარგოვანი საწარმო-ფირმა „ჰერმესის“ გენერალური დირექტორი (1993 - 2004)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის შოთა რუსთაველის სახელობის ქართული ლიტერატურის ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი (1989 - )
  • თბილისის მე-9 საშუალო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1988 - 1989)
  • საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის საქართველოს ოქტომბრის რევოლუციისა და სოციალისტური მშენებლობის ცენტრალური სახელმწიფო არქივის უფროსი არქივარიუსი (1985 - 1988)
  • სამთო-გეოლოგიური პარტია N4, მბურღავის დამხმარე მე-5 თანრიგით (1984 - 1986)
  • საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის კორესპონდენტი (1979 - 1984)
  • „თბილპურის“ N6 პურის ქარხნის მემანქანე (1978 - 1979)
  • საწარმოო გაერთიანება „აგროაპარატის“ პირველი თანრიგის გადამრჩეველი (1978 - 1978)
  • სარემონტო სამშენებლო სამმართველოს ტრესტის სახურავების შემკეთებელი სპეც.სარემონტო სამშენებლო უბნის მე-4 თანრიგის მუშა (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (20-05-2004 - 25-09-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-2004 - 25-09-2007)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-06-2004 - 25-09-2007)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 25-09-2007)
  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 25-09-2007)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 25-09-2007)