მიხეილ სააკაშვილი მიხეილ სააკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 21-12-1967

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (06-11-2001 - 22-11-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვაკე

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 02-03-2001)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვაკე

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კიევის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, მინისტრი (2000 - 2001)
  • ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტი, დოქტორანტი (1994 - 1996)
  • კოლუმბიის უნივერსიტეტი, სტუდენტი (1993 - 1994)
  • ადამიანთა უფლებათა სახელმწიფო კომიტეტი, სამმართველოს უფროსი (1992 - 1993)
  • სსრკ სასაზღვრო ჯარებში სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1986 - 1988)
  • კიევის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტი (1985 - 1992)
  • თბილისის პროფდაავადებათა ინსტიტუტი, მუშა (1984 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის წევრი (17-12-2001 - 22-11-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 17-12-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1999 - 10-10-2000)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (15-09-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 15-09-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-11-2002)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 14-08-1998)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-11-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 02-03-2001)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 28-12-2000)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (20-01-2000 - 30-06-2000)
  • arrow
    ეუთო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ევროსაბჭო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)