ერემია ბერიშვილი ერემია ბერიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-03-1977

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (11-03-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ინფორმატიკა-ინგლისური ენა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერიის ტრანსპორტის საქალაქო სამსახურის უფროსის მოადგილე (2004 - 2005)
  • თბილისის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი "აჭარა" პრორექტორი (2003 - 2004)
  • თბილისის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი "აჭარა" რექტორის თანაშემწე (2002 - 2003)
  • თბილისის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი "აჭარა" ფეხბურთის გუნდის მწვრთნელი (1994 - 2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-03-2005 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ნიდერლანდების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)