კობა ბექაური კობა ბექაური
  • დაბადების თარიღი
  • 15-11-1973

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 28-02-2006)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის საერო ინსტიტუტი „გაენათი“
  • სპეციალობა
  • საბანკო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს საფინანსო საბიუჯეტო მუდმივი კომისიის თავმჯდომარე (2002 - 2004)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2002)
  • ფრაქცია"ნაციონალური მოძრაობა დედაქალაქისათვის" თავმჯდომარე (2002)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2000 - 2002)
  • ისანი-სამგორის რაიონი. საგადასახადო ინსპექტორი (2000)
  • სახელმწიფო საგადასახადო სამსახური. საგადასახადო ინსპექტორი (1999 - 2000)
  • სამგორის რ-ის გამგეობის თავმჯდომარის რწმუნებული (1999)
  • აეროპორტის დასახლების ადმინისტრაციულ-ტერიტორიული ერთეულის თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • სამგორის რ-ის გამგეობა. თავმჯდომარის რწმუნებული (1996 - 1998)
  • #6 პურის ქარხანა. მტვირთავი (1992 - 1993)
  • ღულედების მეცხოველეობის ს/ მეურნეობა (1990 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (14-11-2005 - 28-02-2006)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (03-05-2004 - 14-11-2005)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 03-05-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-09-2005 - 28-02-2006)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-06-2004 - 28-02-2006)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2004 - 01-06-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 26-09-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    კორეის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 28-02-2006)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 28-02-2006)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 28-02-2006)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 28-02-2006)