ვლადიმერ აჩბა ვლადიმერ აჩბა
  • დაბადების თარიღი
  • 09-08-1948

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (27-10-2015 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • დირექტორი, შპს. "ქორეთი" (2009 - 2015)
  • ექსპედიტორი, შპს "ვათა" (2004 - 2009)
  • საქართველოს ენერგეტიკის სამინისტრო - განყოფილების უფროსი (1997 - 1998)
  • მენეჯერი შპს. "ოქროს საწმისი" (1993 - 1997)
  • სახელმწიფო კანცელარია - უფროსი სპეციალისტი, სამმართველოს უფროსი (1992 - 1993)
  • ქალაქის აღმასრულებელი კომიტეტის განყოფილების გამგე (1987)
  • პროფკავშირების კომიტეტის თავმჯდომარე ტრესტი N1 (1987 - 1991)
  • განყოფილების გამგე - ქალაქკომის მშენებლობის და ქალაქის მეურნეობის განყოფილება (1986 - 1987)
  • დირექტორი- სამრეწველო წარმოების კომბინატი (1985 - 1986)
  • პარტიული კომიტეტის მდივნის მოადგილე- მშენებლობის სამინისტროს ტრესტი N1 (1980 - 1985)
  • ინსტრუქტორი - კომპარტიის ქალაქკომის ტრანსპორტისა და მრეწველობის განყოფილება (1979 - 1980)
  • რეფერენტი- საქართველოს კომკავშირის ახალგაზრდული ტურიზმის ბიურო (1978)
  • საქართველოს კომკავშირის ცენტრალური კომიტეტის ინსტრუქტორი (1978 - 1979)
  • უფროსი ინჟინერი- ტურიზმის და ექსკურსიების საპროექტო სახელოსნო (1975 - 1977)
  • ინჟინერი - "საქსახწყალპროექტი" (1972 - 1974)
  • სამხატვრო აკადემია- ლაბორანტი (1971 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (06-11-2015 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (07-06-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-11-2015 - 07-06-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    სლოვენიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ქუვეითის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყირგიზეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)