ასლან აბაშიძე ასლან აბაშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-07-1938

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 20-04-2000)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რუსული ენა, ლიტერატურა და ინგლისური ენა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სახალხო მეურნეობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარე (1991 - )
  • საქართველოს რესპუბლიკის მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სახელმწიფო კონცერნ საქყოფსერვისის პრეზიდენტი (1989 - 1991)
  • საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (1989 - 1990)
  • საქართველოს სსრ საბინაო კომუნალური მეურნეობისა და საყოფაცხოვრებო მომსახურების მინისტრის მოადგილე (1988 - 1989)
  • საქართველოს სსრ მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო მომსახურების მინისტრის პირველი მოადგილე (1986 - 1988)
  • საქართველოს სსრ მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო მომსახურების მინისტრის მოადგილე (1984 - 1986)
  • ბათუმის სახალხო დეპუტატთა საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1981 - 1984)
  • ბათუმის საქალაქო N44 სამშენებლო პროფტექსასწავლებლისა და N105 სამშენებლო ტექნიკური სასწავლებლის დირექტორი (1977 - 1981)
  • ბათუმის N44 სამშენებლო პროფსასწავლებლის დირექტორი (1966 - 1977)
  • საქართველოს ალკკ ბათუმის საქალაქო კომიტეტის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1965 - 1966)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს N5 ტრესტის კომკავშირის კომიტეტის გათავისუფლებული მდივანი (1963 - 1965)
  • ბათუმის მუსიკალური სასწავლებლის პედაგოგი (1962 - 1965)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 20-04-2000)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)