გიორგი არველაძე გიორგი არველაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-07-1978

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 28-10-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობები
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო მმართველობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სახელმწიფოს მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის პრესმდივანი (2003 - 2004)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2002 - 2003)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსის მოვალეობის შემდრულებელი (2001 - 2002)
  • საქართველოს პარლამენრის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის აპარატის უფროსი სპეციალისტი (2000 - 2001)
  • თსუ-ის საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის ბაზაზე არსებული საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ანალიტიკური ცენტრი (1998 - 2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 28-10-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 28-10-2005)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 28-10-2005)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (13-08-2004 - 28-10-2005)
  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 13-08-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 13-08-2004)