დავით ბაზღაძე დავით ბაზღაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-09-1947

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა და ტელემექანიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს "ესაბი" მრჩეველი სამართლებლივ საკითხებში (2002 - 2004)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო. მინისტრის მოადგილე (2001 - 2002)
  • შპს "ესაბი" მრჩეველი სამართლებლივ საკითხებში (1995 - 2001)
  • საქ. სახ. უშიშროების კომიტეტი. საინფორმაციო სადაზვერვო სამსახური, საქ. სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო . რწმუნებულიდან-მინისტრის მოადგოლემდე (1975 - 1995)
  • სსრკ-ს სახ. უშიშროების კომიტეტის უმაღლესი სკოლა. მსმენელი (1973 - 1975)
  • "თბილგაზი" სამმართველო. ინჟინერი, უფ. ინჟინერი,უფ. დისპეჩერი (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-02-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ¨საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ¨ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-05-2006 - 11-11-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 02-03-2007)