ბიძინა ბრეგაძე ბიძინა ბრეგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-05-1977

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (25-10-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ისანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საჰაერო ტრანსპორტის ექსპლუატაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო. მინისტრის პირველი მოადგილე (2004 - 2005)
  • ქ. თბილისის პრემიერი (2004 - 2004)
  • ქ. თბილისის მერია. ახალგაზრდობის საქმეთა საქალაქო სამსახური. უფროსის მოადგილე (2003 - 2004)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტური კავშირი. ციცე-პრეზიდენტი (2001 - 2003)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტური კავშირი. აღმასრულებელი კაბინეტის თავმჯდომარე (2000 - 2001)
  • თბილისის აეროპორტი. გადაზიდვების ორგანიზების სამსახური. აგენტი (1999 - 2000)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი საავიაციო სასწ.სამეცნიერო ინსტიტუტი (1994 - 1998)
  • გენეტიკური ეკოლოგიის სამეცნიერო საწარმოო ცენტრი ლაბორანტი (1994 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (09-11-2005 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-12-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)