ელგუჯა გვაზავა ელგუჯა გვაზავა
  • დაბადების თარიღი
  • 22-02-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: აფხაზეთის დეპუტაცია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მწვანეთა პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სოხუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბიოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი (1982 - 1998)
  • საბჭოთა არმიის სავალდებულო სამსახური (1977 - 1978)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1976 - 1981)
  • სოხუმის სამედიცინო სასწავლებლის კომკავშირის მდივანი (1974 - 1975)
  • სოხუმის პედაგოგიური ინსტიტუტის სტუდენტი (1970 - 1974)
  • სოხუმის სასწრაფო დახმარების სანიტარი (1968 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "მწვანეები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-01-2000)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ბენილუქსის ქვეყნები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    დაცული ტერიტორიების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (20-01-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    დაცული ტერიტორიების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)