იური გოგელია იური გოგელია
  • დაბადების თარიღი
  • 27-11-1951

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (26-02-2008 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • აფხაზეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკოსი

სამუშაო გამოცდილება

  • კრიოგენული ტექნიკისა და ტექნოლოგიების სამეცნიერო განყოფილება (1999 - 2006)
  • რადიაციული უსაფრთხოევის განყოფილება (1975 - 1999)
  • ი.ვეკუას სახელობის ფიზიკა-ტექნიკის ინსტიტუტი, 31-ე ლაბორატორია (1973 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (29-02-2008 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-02-2008 - 07-06-2008)