კონსტანტინე გუნცაძე კონსტანტინე გუნცაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 04-09-1968

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია

სამუშაო გამოცდილება

  • პგ „ახალი მემარჯვენეები (ახლები)“-ის ჩუღურეთის ორგანიზაციის თავმჯდომარე (2002 - 2003)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ს.წერეთლის სახ.ფილოსოფიის ინსტიტუტის ფილოსოფიური ანთროპოლოგიის განყოფილების უმცროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (2000 - 2004)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფილოსოფიის ინსტიტუტის ასპირანტურა (1995 - 1998)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფია-სოციოლოგიის ფაკულტეტი (1989 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 13-11-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-05-2006 - 06-11-2006)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (03-05-2004 - 24-05-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)