ლევან დუჩიძე ლევან დუჩიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-03-1978

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 13-02-2007)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობები
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოში გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საელჩოს თარჯიმანი (2000 - 2004)
  • Hellweg-profibaumarkte შპს მონაცემთა ელექტრონული დამუშავება (1999 - )
  • ბოხუმის რურის უნივერსიტეტი (1998 - 1999)
  • საერთაშორისო ურთიერთობების სპეციალობის სტუდენტთა სამეცნიერო-კვლევითი ასოციაციის თავმჯდომარე (1998 - 2003)
  • თსუ სამხედრო კათედრა (1997 - 1998)
  • საერთაშორისო ურთიერთობათა სპეციალობის სამეცნიერო საბჭოს თავმჯდომარე (1996 - 1998)
  • თსუ, საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტი (1995 - 2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 13-02-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-11-2005 - 13-02-2007)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-09-2005 - 13-02-2007)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 13-02-2007)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 10-11-2005)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 21-09-2005)

კომისია

  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის ხელისუფლების მიერ საქართველოს მოქალაქეთა მიმართ განხორციელებელი ქმედებების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-10-2006 - 13-02-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 13-02-2007)
  • arrow
    სლოვენიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 13-02-2007)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 13-02-2007)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 13-02-2007)