იოსებ კარდანახიშვილი იოსებ კარდანახიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-05-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ალმა-ატის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • გურჯაანის სამშობიარო სახლის ქალთა კონსულტაციის გან-ის გამგე (1988 - 2004)
  • გურჯაანის სამშობიარო სახლის ექიმი მეან-გინეკოლოგი (1986 - 1988)
  • ჩაჩუას სახელობის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის მეან-გინეკოლოგიის ინტერნატურაში (1985 - 1986)
  • ალმა-ატის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სტუდენტი (1979 - 1985)
  • ალმა-ატის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის მოსამზადებელი გან-ის მსმენელი (1978 - 1979)
  • ალმა-ატის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, ოპერაციული ქირურგიისა და ტოპოგრაფიული ანატომიის კათედრის პრეპარატორი (1974 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)