ვლადიმერ კვარაცხელია ვლადიმერ კვარაცხელია
  • დაბადების თარიღი
  • 17-07-1950

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 29-05-1998)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საკონსერვო წარმოების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ფირმა სამგორის პრეზიდენტი (1995 - 1996)
  • სოფლის მეურნეობისა და კვების მრეწველობის მინისტრის მოადგილე (1994 - 1995)
  • შპს სამგორის თავმჯდომარე, პრეზიდენტი (1987 - 1994)
  • ბოლნისის საკონსერვო ქარხნის ცვლის ტექნოლოგი, წარმოების უფროსი, დირექტორის მ.შ. (1983 - 1986)
  • ცეკავშირის საკონსტრუქტორო ბიუროს უფროსი ინჟინერი, კვების სექტორის გამგე (1979 - 1981)
  • მარნეულის რაიკავშირის ნაყინის წარმოების ტექნოლოგი (1978 - 1979)
  • ცეკავშირის საპროექტო კანტორის უფროსი ინჟინერი (1977 - 1978)
  • გარდაბნის საკონსერვო ქარხნის მიკრობიოლოგი (1975 - 1976)
  • სამხედრო სამსახური (1974 - 1975)
  • გარდაბნის საკონსერვო ქარხნის ბრიგადირი (1973 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 29-05-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 29-05-1998)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 29-05-1998)
  • arrow
    ცენტრალური აზია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 29-05-1998)