ვარლამ კილაძე ვარლამ კილაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-07-1962

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის მრჩეველი, სახელმწიფო კანცელარია (2003 - 2004)
  • შპს ტვ33 (202) დირექტორი (2002 - 2003)
  • შპს „აუსტერის“ დირექტორი (1998 - 2002)
  • სააქციო საზოგადოება DY INTL. SA გენერალური დირექტორი (1993 - 1998)
  • სახლ „სიესტას“ დირექტორი (1991 - 1993)
  • კოოპერატივი „ალიანსის“ დირექტორი (1989 - 1990)
  • სპი, უმაღლესი მათემატიკის კათედრის ასპირანტი (1986 - 1989)
  • სპი, უმაღლესი მათემატიკის კათედრის მკვლევარი-სტაჟიორი (1985 - 1986)
  • სპი, უმაღლესი მათემატიკის კათედრის ლაბორანტი (1984 - 1985)
  • თსუ, მექანიკა-მათემატიკის ფაკულტეტის სტუდენტი (1979 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-07-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კვიპროსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (ფრანკოფონია), საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)