დავით კირკიტაძე დავით კირკიტაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-08-1978

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • იურიდიულ-ფსიქოლოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის აკადემია
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური აღზრდა და სპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერიის სპორტისა და ტურიზმის საქალაქო სამსახურის უფროსის მოადგილე (2003 - 2004)
  • საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის აკადემია (1996 - 2000)
  • თბილისის იურიდიულ-ფსიქოლოგიური ინსტიტუტი (1995 - 2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-06-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 14-03-2006)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (28-04-2004 - 02-06-2006)

კომისია

  • arrow
    ¨საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ¨ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-05-2006 - 11-11-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კორეის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (01-10-2004 - 07-06-2008)