ფირუზ კოჩობაშვილი ფირუზ კოჩობაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 07-08-1951

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (19-02-2008 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის კვების მრეწველობის სახელმწიფო საკავშირო დაუსწრებელი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის პროდუქტების დამზადების ეკონომიკა დაორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ბიგი“ (2000 - 2001)
  • ბორჯომის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველოს უფროსი (1991 - 2000)
  • ბორჯომის აგროსამრეწველო გაერთიანების გან-ის უფროსი (1983 - 1991)
  • ბორჯომის ხორცისა და რძის კომბინატი (1977 - 1983)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1976 - 1977)
  • ბორჯომის ხორცისა და რძის კომბინატის, მუშა, ეკონომისტი, მთავარი ეკონომისტი (1974 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-02-2008 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-02-2008 - 07-06-2008)