ჯამბული კოხრეიძე ჯამბული კოხრეიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-05-1966

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ.თბილისის სახ. უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ჰუმანიტარულ- ეკონომიკური ინსტიტუტის პრორექტორი (1994 - 1995)
  • საგამომცემლო ფირმის პრეზიდენტი (1991 - 1993)
  • საქალაქო საბჭოს პრეზიდიუმის თავმჯდომარის თანაშემწე (1990)
  • ალკკ წყალტუბოს საქალაქო კომიტეტის განყოფილების უფროსი (1989 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)