ქეთევან მახარაშვილი ქეთევან მახარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-01-1973

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ატლანტის ემორის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პოლიტოლოგიის ბაკალავრი

სამუშაო გამოცდილება

  • იურიდიული ფირმა „ბი-ელ-სის“ ადვოკატი, სტაჟიორი (2003 - 2004)
  • აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID/Caucasus) კავკასიის მისიის იურისტი, სამართლებრივი პროექტების კოორდინატორი (1999 - 2003)
  • ტრასეკას საქართველოსა და აზერბაიჯანის რკინიგზების რესტრუქტურიზაციის პროექტის იურისტ-კონსულტანტი (1998 - 1999)
  • მსოფლიო ბანკის პროექტის ტრანპორტის დარეგულირების შესახებ სამართლებრივი ექსპერტი (1997 - 1998)
  • ტრასეკას სამართლებრივი და მარეგულირებელი ჩარჩო პროექტის სამართლებრივი ექსპერტი (1996 - 1997)
  • საერთაშორისო განვითარებისა და ენერგეტიკის ასოციაციის (IDEA) ადმინისტრაციული ასისტენტი (1996 - 1996)
  • გაეროს ოფისი საქართველოში, უმცროსი ასისტენტი (1994 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 14-09-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-12-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-10-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 14-09-2007)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 20-12-2007)

კომისია

  • arrow
    “საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ” და “საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონების პროექტების გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (22-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-09-2004 - 09-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესთან არსებული გენდერული თანასწორობის საკითხების საკონსულტაციო საბჭო - საბჭოს წევრი (27-10-2004 - 07-06-2008)