ალექსი ტატუაშვილი ალექსი ტატუაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-04-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №24 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პუშკინის სახელობის თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • დმანისის რაიონული გამგებლის მოადგილე (1995)
  • დმანისის საქალაქო საკრებულოს გამგებელი (1994 - 1995)
  • დმანისის რაიონული გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1992 - 1993)
  • დმანისის სახალხო დეპუტატთა რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1986 - 1991)
  • დმანისის რაიონული გაზეთი "თრიალეთი"ს რედაქტორი (1980 - 1986)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის დმანისის რაიონის ინსტრუქტორი, საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1977 - 1980)
  • დმანისის რაიონული გაზეთი "თრიალეთი'ს განყოფილების გამგე (1976 - 1977)
  • სამხედრო ნაწილის ჯარისკაცი (1974 - 1976)
  • დმანისის რაიონის პირველი მდივანი (1971 - 1974)
  • დმანისის რაიკომის მეორე მდივანი (1970 - 1971)
  • დმანისის რაიონის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1969 - 1970)
  • დმანისის რაიონული გაზეთი "თრიალეთი"ს კორექტორი, ლიტმუშაკი (1966 - 1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)