მერაბ ტყეშელაშვილი მერაბ ტყეშელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 27-09-1964

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 04-07-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • რუსთავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია
  • სპეციალობა
  • არქიტექტურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქალაქ რუსთავის მერი (1995 - 1999)
  • სახელმწიფო მეთაურის რწმუნებულის მოადგილე ქვემო ქართლის მხარეში (1994 - 1995)
  • ქალაქ რუსთავის მთავარი არქიტექტორი, არქიტექტურისა და ქალაქმშენებლობის სამმართველოს უფროსი (1992 - 1994)
  • „თბილქალაქპროექტი“ (1987 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (29-10-2001 - 04-07-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-11-1999 - 25-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 27-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 04-07-2002)
  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 04-07-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 04-07-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 04-07-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 04-07-2002)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს თავმჯდომარე (12-02-2001 - 04-07-2002)