ლევან ქიძინიძე ლევან ქიძინიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 19-01-1955

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის არ უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარის მრჩეველი (1993 - 1995)
  • აჭარკოოპკავშირის გამგეობის თავმჯდომარე (1993 - 1995)
  • მრავალდარგობრივი საწარმოო კომერციული ფირმა მარსი 91-ის პრეზიდენტი (1991 - 1993)
  • აჭარის კოოპკავშირის სარაინათაშორისო სამშენებლო მასალების ბაზის დირექტორის მოადგილე (1991)
  • მესტიის რაიკავშირის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1988 - 1991)
  • დარჩელის სავაჭრო გაერთიანების დირექტორის მოადგილე (1987 - 1988)
  • ნარაზენის სავაჭრო საცალო გაერთიანების დირექტორის მოადგილე (1987)
  • აჭარის ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახელმწიფო კომიტეტის კორესპონდენტი (1982 - 1987)
  • შუახევის რ-ნის შუბნის კოლმეურნეობის წევრი (1975 - 1978)
  • სამხედრო სამსახური (1973 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)