სოსო დანელია სოსო დანელია
  • დაბადების თარიღი
  • 28-08-1956

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (25-11-2015 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მარტვილი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის მენეჯერთა სკოლა
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საელჩო ვატიკანში (2011 - 2014)
  • საქართველოს საელჩო იტალიაში, ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი (2008 - 2008)
  • საქართველოს საელჩო იტალიაში, დესპანი (2007 - 2008)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, საგანგებო დავალებათა ელჩი (2006 - 2007)
  • საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის წარმომადგენლობა იტალიაში, წარმომადგენელი (2004 - 2006)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ატაშეს მოვალეობის შემსრულებელი (2003 - 2004)
  • საქართველოს საელჩო იტალიაში, კონსული (2001 - 2004)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს საკონსულო დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე (2001 - 2001)
  • საქართველოს საელჩო იტალიაში, კონსული (1999 - 2001)
  • საქართველოს საელჩო იტალიაში, პირველი მდივანი (1997 - 1999)
  • საქართველოს ალტერნატიული წარმომადგენელი გაეროს საერთაშორისო ორგანიზაციებში (1997 - 2004)
  • საქართველოს სავაჭრო-ეკონომიკური წარმომადგენლობა იტალიაში, წარმომადგენლის მოადგილე (1995 - 1996)
  • თბილისის საქალაქო საბჭო, დეპუტატი (1991 - 1991)
  • თბილისის საავიაციო 31-ე ქარხანა, ინჟინერ მშენებელი (1979 - 1995)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უფროსი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • უფროსი მრჩეველი
  • მინიჭების თარიღი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (26-11-2015 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-2015 - 19-02-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)