თამარ ხიდაშელი თამარ ხიდაშელი
  • დაბადების თარიღი
  • 22-08-1979

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (25-11-2015 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საგარეჯო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ესექსის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • ევროკავშირის პროექტი, „სახალხო დამცველის აპარატის მხარდაჭერა", გუნდის ლიდერი, სახალხო დამცველის აპარატი (2013 - 2015)
  • გაეროს განვითარების პროგრამის პროექტი (UNDP), „ადამიანის უფლებებისა და მართმსაჯულების ხელმისაწვდომობის პროგრამა“, პროექტის კოორდინატორი (2011 - 2013)
  • გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP),მოკლევადიანი ექსპერტი (2011 - 2011)
  • საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია (2008 - 2010)
  • ეუთოს გრძელვადიანი დამკვირვებელი მონტენეგროში (2008 - 2008)
  • საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია, სტრატეგიული სამართალწარმოების იურისტი (2008 - 2008)
  • ადამიანის უფლებათა ევროპული ცენტრი, მოხალისე (2006 - 2007)
  • საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია, პროექტის კოორდინატორი (2003 - 2005)
  • მოზარდთა განვითარების ცენტრი, იურისტი (2001 - 2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (09-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რესპუბლიკელები“ - ფრაქციის წევრი (25-11-2015 - 09-04-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-12-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-11-2015 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    კოსტა-რიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (19-02-2016 - 18-11-2016)