ვალერი გიორგობიანი ვალერი გიორგობიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-10-1960

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №45 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • რადიოკავშირი, რადიომაუწყებლობა და ტელეხედვა

სამუშაო გამოცდილება

  • ს/ს „ელპფა“, მენეჯერი (1999 - 2004)
  • კომერციული ფირმა (1991 - 1995)
  • ტურისტულ-გამაჯანსაღებელი კომპლექსი „ბახტრიონი“, წარმოების უფროსის მოადგილე (1990 - 1992)
  • მცხეთის სანერგე მეურნეობა, რემონტიორი (1987 - 1990)
  • საქართველოს აგრარუკი მრეწველობის მექანიზაციის საწარმო, ხელოსანი (1985 - 1986)
  • თბილისის ორჯონიკიძის რ-ნის არასაუწყებო დაცვის განყოფილება, დაცვის წევრი (1984 - 1985)
  • საქ.მე-4 სამშენებლო ტრესტი, რემონტიორი (1981)
  • სამხედრო სამსახური ყოფილ საბჭოთა ჯარში (1979 - 1981)
  • ალპანის სამკერვალო ფაბრიკა (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (29-03-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (18-10-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 18-10-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)