ნოდარ გრიგალაშვილი ნოდარ გრიგალაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-05-1958

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სააკაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბორჯომი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ლეიბორისტული (შრომის) პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბორჯომი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • გაზეთ„ახალი საქართველოს“ მთავარი რედაქტორი (1998 - 1999)
  • გაზეთ „საქართველოს“ მთავარი რედაქტორი (1990 - 1998)
  • საქართველოს თეატრის მოღვაწეთა კავშირის სარედაქციო განყოფილების რედაქტორი (1987 - 1990)
  • ალმანახ „კრიტიკის“ რედაქტორი (1985 - 1990)
  • თბილისის N1 საშუალო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1983 - 1988)
  • წიგნის მოყვარულთა საზოგადოების თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პასუხისმგებელი მდივანი (1982 - 1984)
  • საქართველოს წიგნის მოყვარულთა საზოგადოების რესპუბლიკური გამგეობის განყოფილების რედაქტორი (1981 - 1982)
  • მესტიის სკოლა-ინტერნატის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1981 - 1981)
  • თბილისის N5 სასწავლებელი, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1970 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (16-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (17-12-2001 - 16-02-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (10-08-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (28-04-2004 - 10-08-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 02-02-2005)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-10-2006)
  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)
  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)