იური დავითაძე იური დავითაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-11-1952

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 10-08-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა, ლიტერატურა და ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის არ შსს შტაბის უფროსი (1993 - 2003)
  • აჭარის არ მინისტრთა საბჭოს ექსპერტთა ჯგუფის უფროსი (1993 - 1993)
  • ბათუმის საბაჟოს ინსპექტორი (1991 - 1993)
  • საქართველოს კპ აჭარის საოლქო კომიტეტის ინსპექტორი (1989 - 1991)
  • საქართველოს კომპარტიის აჭარის საოლქო კომიტეტის ლექტორი, ინსპექტორი, პასუხისმგებელი ორგანიზატორი (1982 - 1991)
  • აჭარის სახ. მუზეუმის მეცნიერ თანამშრომელი (შეთავსებით), განყოფილების გამგე (1976 - 1982)
  • აჭარის სახ.მუზეუმის მეცნიერ თანამშრომელი (შეთავსებით) (1976 - 1976)
  • ხელვაჩაურის რ-ის თხილნარის საშ.სკოლის ქართული ენის და ისტორიის მასწავლებელი (1974 - 1979)
  • ბათუმის შ.რუსთაველის სახ.სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის სტუდენტი (1969 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (04-06-2004 - 10-08-2004)