გიორგი აბულაძე გიორგი აბულაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-07-1978

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-10-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ბიზნესისა და მარკეტინგის უმაღლესი სკოლა-ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს "ელვა" რეალიზაციის მენეჯერი (2004 - 2004)
  • საქტელემაუწყებლობა ოპერატორი (2000 - 2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)