ვახტანგ აბაშიძე ვახტანგ აბაშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1941

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხელვაჩაური

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხელვაჩაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის კოოპერატიული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ფინანსთა მინისტრი (1993 - 1995)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ფინანსთა მინისტრის პირველი მოადგილე (1993)
  • ხელვაჩაურის რაიკოოპერატივის გამგეობის თავმჯდომარე (1986 - 1993)
  • ჩაის მრეწველობის ხელვაჩაურის საწარმოო გაერთიანების გენ.დირექტორი (1982 - 1986)
  • აჭარის მინისტრთა საბჭოს ვაჭრობის, საგეგმო-საფინანსო და ადმინისტრაციული ორგანოების განყოფილების გამგე (1978 - 1982)
  • ხელვაჩაურის რაისაბჭოს აღმასკომი. საფინანსო განყოფილების გამგე (1974 - 1978)
  • ხელვაჩაურის რაიკოოპერატივის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე ვაჭრობის დარგში (1969 - 1974)
  • ბათუმის რაიკოოპერატორი. ეკონომისტი (1962 - 1969)
  • ბათუმის რაიკოოპერატორი ინვენტარიზატორი (1961 - 1962)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (17-04-2000 - 22-04-2004)