გიორგი ახვლედიანი გიორგი ახვლედიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-04-1947

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-10-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თბომომარაგება და ვენტილაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • შ.პ.ს. "ფენიქსის" კონსულტანტი ეკონომიკურ საკითხებში (2000 - 2004)
  • "თბოაირ მომარაგებისა და ვენტილაციის" კათედრის უმფრ. მასწავლებელი (1983 - 2000)
  • სამეურნეო თემების უმც. მეცნიერ თანამშრომელი (1983)
  • "თბოაირ მომარაგებისა და ვენტილაციის" კათედრის ასპირანტი (1980 - 1982)
  • სამეურნეო თემების უმც. მეცნ. თანამშრომელი (1976 - 1979)
  • სამეურნეო თემების უმფ. ინჟინერი (1976 - 1979)
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახ. პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1975 - )
  • სამეურნეო თემის უმც. მეცნ. თანამშრომელი (1975 - 1976)
  • ზონალური საკვლევ სამეცნიერო და საპროექტო ინსტიტუტი "თბილზნიეპი" უმც.მეცნიერის თანამშრომლის მოვალეობის შემსრულებელი (1972 - 1975)
  • საპროექტო ინსტიტუტი "საქსოფლმშენსახპროექტი" განყოფილების ინჟინერი (1970 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-02-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)