ჯემალ გოგიტიძე ჯემალ გოგიტიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 30-01-1960

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (30-06-2000 - 29-10-2001)

  • საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ზირითადი ორგანული და ნავთობქიმიური სინთეზის ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლაბორანტი (1993 - 1988)
  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მასწავლებელი (1991 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1999 - 29-10-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)