როსტომ დოლიძე როსტომ დოლიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 23-01-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის ეკონომიკურ-სტატისტიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომისტი

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე, აჭარის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1984 - 1991)
  • ბათუმის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1978 - 1984)
  • სახალხო კონტროლის ბათუმის კომიტეტის თავმჯდომარე (1974 - 1978)
  • პარტიის ბათუმის საქალაქო კომიტეტი, ინსტრუქტორი (1971 - 1974)
  • პარტბიუროს მდივანი, გემთმშენებელი ქარხანა (1969 - 1970)
  • ინჟინერ-ეკონომისტი, გემთმშენებელი ქარხანა (1967 - 1969)
  • მოსკოვის ეკონომიკურ-სტატისტიკური ინსტიტუტი, სტუდენტი (1962 - 1967)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (ს/ნ 09356) (1960 - 1962)
  • მუშა, გემთმშენებელი ქარხანა (1957 - 1960)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (14-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 14-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 17-05-2002)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-10-2001 - 10-05-2002)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-05-2001 - 23-10-2001)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 23-12-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 02-05-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    თურქეთი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საგანგებო სიტუაციების მართვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (19-05-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    სარეგლამენტო და პროცედურის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (23-12-1999 - 03-05-2000)